20 września nasza szkoła uczestniczyła w światowym strajku klimatycznym. Tak samo jak miliony uczniów i uczennic na całym świecie wyszliśmy ze szkoły na ulicę. Chociaż nasza ulica to spokojny zaułek, a uczniów mamy tylko dwoje, byliśmy jednak częścią największej młodzieżowej akcji klimatycznej w historii. Dzieci same zrobiły dwustronny transparent, razem z nauczycielami dyskutowały o problemach środowiskowych i o konieczności wprowadzenia zmian w naszym codziennym życiu. Następnie zorganizowaliśmy mini demonstrację, nawoływaliśmy do oszczędzania energii i wody oraz do świadomego ograniczania smogu w naszym mieście. Byliśmy małą kroplą w wielkim oceanie ekologicznego ruchu młodych przedstawicieli ludzkości!