1 listopada Szkoła Kwitnącej Myśli pochyliła się w zadumie nad tematem śmierci, tak jak większość Polaków o tej porze roku. Oprócz prowadzonych dyskusji i wizyty na cmentarzu była też wycieczka do lasu w okolicach Piasków Szczygliczka, gdzie uczniowie wraz z nauczycielami zapalili znicze na ukrytych wśród drzew grobach z czasów drugiej wojny światowej. Już niewielu ostrowian o nich pamięta…

Obchodziliśmy również Święto Niepodległości – oczywiście 11 listopada. Z tej okazji odbyła się w naszej szkole specjalna lekcja grupowa dotycząca zagadnień związanych z symbolami narodowymi, wolnością i tożsamością narodową. O godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy hymn Polski.

Natomiast dnia 14 listopada z okazji Światowego Dnia Cukrzycy poruszyliśmy sprawy zazwyczaj niezbyt dobrze znane. Omówiliśmy dolegliwości ludzi chorych na cukrzycę, sposób leczenia tej trudnej choroby, a także rutynowe czynności , o których muszą pamiętać  chorzy oraz osoby z ich najbliższego otoczenia. Dla niektórych członków naszej społeczności szkolnej był to temat związany z codziennością, dla innych zagadnienie nowe i trudne. Na pewno jednak warto było się nad nim zastanowić!