29 stycznia zakończył się w naszej szkole pierwszy semestr roku szkolnego 2021!👍 Z tej okazji zorganizowaliśmy przedpremierowy pokaz pełnometrażowego filmu „Szałas Ostrów” dla bardzo niewielkiego, aczkolwiek zacnego grona widzów.👏 Jego twórcą jest Jakub Łączny, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Nagrania miały miejsce w naszym szkolnym ogrodzie zeszłorocznego lata.☀️ Dokumentują szereg zorganizowanych u nas przez Roksanę Lisiak warsztatów, dotyczących takich aktywności jak malowanie tkanin – sitodruk, chodzenie na szczudłach, tworzenie plecionek. Wszystko jednak kręciło się wtedy wokół budowania wiklinowego szałasu. Towarzyszyło nam przepiękne lipcowe słońce, co widać w wielu ujęciach na filmie.🌞 Bieżące relacje zdjęciowe możecie znaleźć w naszych wcześniejszych postach (wystawionych latem). Natomiast na fotografiach umieszczonych poniżej zobaczycie ostateczne wyniki „prac budowlanych” całej grupy wolontariuszy w aktualnej zimowej aurze.❄️ Śliczne…prawda? To tyle o urozmaiceniach obrazowych wykorzystanych w filmie Jakuba. Merytorycznie sprawa dotyczy alternatywnego nauczania. Pomiędzy warsztatami bowiem, odbyła się debata połączona z wykładem Kasi, naszej pani dyrektor, rozważającej kwestie wychowawcze istotne dla każdego nauczyciela, rodzica i nie tylko.

13 lutego odbyła się premiera online filmu „Szałas Ostrów”. Teraz jednak można już oglądać ten film na portalu Facebook i na kanale youtube, kiedy tylko przyjdzie ochota:)

Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzuMoże być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzuMoże być zdjęciem przedstawiającym przyroda