22 marca w Szkole Kwitnącej Myśli zamieszkały dwie małe świnki morskie. Rozgościły się w dużym akwarium. Dostały domki z kartonów, rolki do zabawy, miseczkę, karmnik
z siankiem, poidełko i dużo jedzenia. W akwarium znajdowały się trociny, które były posłaniem dla świnek morskich. Jak do tego doszło?

No właśnie! Są z nami, ponieważ wszyscy uczniowie zgodnie zapragnęli je przygarnąć. Zobowiązali się też nimi opiekować. Nadali im imiona – Zosia i Zuzia –  i już:)
Ustaliśmy różne zasady zachowywania się przy świnkach, co nam wolno, a czego nie. Na przykład nie można hałasować, zgniatać zwierzątek ani robić gwałtownych ruchów.

Teraz wszyscy się cieszą, że mamy w szkole nowe zwierzątka. Wyciągamy je ostrożnie z akwarium, przytulamy się do nich, głaszczemy je i tworzymy żywe domki ze swoich rąk i nóg. Sfinks (nasz milusiński kotek) lubi przy nich leżeć. Pilnujemy, żeby ich nie skrzywdził. To wspaniałe, że w szkole mamy zwierzątka.

Może być zdjęciem przedstawiającym zwierzę i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym zwierzę, jedzenie i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym zwierzę, w budynku i tekst „Pooh Winnie the”

dav