We wrześniu braliśmy udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA.🌏 To bardzo ważne dla nas wydarzenie ma zawsze miejsce już w pierwszym miesiącu roku szkolnego. Tak, tak. We wrześniu trzeba zakasać rękawy i zabrać się do sprzątania naszego wspólnego domu – Ziemi! My jak zwykle poszliśmy do pobliskiego lasku…🌲🌳i było nam bardzo przykro.☹️ Okazało się, że nasze poprzednie wysiłki nie zostały uszanowane. Ludzie znowu poprzynosili mnóstwo śmieci, zostawili je wśród zieleni drzew, na trawie, w różnych dołkach, na górkach i gdzie tylko się dało. Dlaczego???😖 Ludzie kochani! Zabierajcie te śmieci ze sobą!! Prosimy!!! Będziemy wtedy mogli posprzątać kolejny kawałek lasu, a nie ciągle ten sam…
Poprawiła się jednak sytuacja z tym, co się później działo z tymi śmieciami. Otóż w tym roku dzięki temu, że Urząd Miejski postanowił koordynować akcje różnych grup społecznych, nie tylko mogliśmy liczyć na odbiór śmieci przez MZO, ale nawet dostaliśmy worki, maseczki i plakat! Dziękujemy bardzo.🌹
Cieszymy się, że coraz więcej ludzi włącza się w to wspaniałe działanie.🌞
A teraz obejrzyjcie naszą fotorelację od końca😉 Bo przecież najpierw przygotowywaliśmy tabliczki informacyjne i banerek, potem szliśmy do celu ulicami miasta, potem zobaczyliśmy, jak wygląda sytuacja, zabraliśmy się do pracy i dopiero na końcu mieliśmy wielkie worki śmieci!💪