11 LISTOPADA…jakże ważne święto! Z tej okazji wczoraj uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu”. O godz. 11.11 nasi uczniowie odświętnie ubrani wraz z nauczycielami odśpiewali narodowy hymn polski – cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Najstarsi uczniowie przypomnieli skąd wzięło się nasze ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. Dziś w szczególności nastraja ono do głębokich refleksji. Oby nasi wychowankowie wyrośli na prawdziwych patriotów, którzy kochają swój kraj, ale szanują także inne narody. Oby byli przede wszystkim dobrymi ludźmi, pamiętali o najważniejszych podstawowych wartościach każdego człowieka, jakimi są życie i miłość. Na razie ciągle jeszcze nasza rola polega na tym, aby tworzyć taką Polskę, której nie będą się musiały wstydzić następne pokolenia. Na tym, aby nasze dzieci nie uciekły z naszej ziemi w poszukiwaniu lepszego miejsca. Jeśli nam się to uda, pozostaje nadzieja, że ich umiłowanie ojczyzny zaowocuje mądrymi wyborami, świadomymi rządami i dalekowzrocznymi planami uwzględniającymi konsekwencje bieżących działań.
Jako że wczoraj świętowaliśmy, to pojawiły się na naszych ławkach rogale świętomarcińskie.😏 Na co dzień nie spożywamy słodyczy w szkole, dlatego słodkie co nieco szczególnie raduje nas przy wyjątkowych okazjach. Mniam!🤤
Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym deser i w budynku