Obrazek Archives

Wakacyjne chwile w Wallmow :)

A w sierpniu byliśmy w Wallmow:)))
Czas tak szybko płynie!!! Tyle się ostatnio działo w życiu szkoły, że nie byliśmy w stanie na bieżąco Was informować o aktualnościach. Postaramy się to nadrobić;)
Otóż właśnie członkowie naszej społeczności szkolnej – uczniowie, rodzice i nauczyciele – byli pod koniec sierpnia z wizytą w alternatywnej szkole podstawowej w małej niemieckiej miejscowości Wallmow. To szkoła, która była pierwowzorem naszej placówki. Mieszkańcy tej zaprzyjaźnionej już z ostrowianami wioski przyjęli nas bardzo serdecznie w swoich domach, gdzie spędzaliśmy przemiłe ranki i wieczory. W ciągu dnia natomiast obserwowaliśmy zajęcia dydaktyczne, uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, teatralnych i muzycznych i trochę zwiedzaliśmy. Oglądaliśmy przy okazji cudowne wallmowskie przedszkole. Mają tam niesamowity plac zabaw:) Byliśmy też raz nad jeziorem, choć kąpieli zażyli tylko ci, co chłodu w wodzie się nie boją, bo akurat pogoda nie dopisała. Dobre nastroje na szczęście dopisywały w czasie całego wyjazdu! Popatrzcie!!
Aha! Muszę jeszcze dodać, że nasz wyjazd był efektem współpracy ze Stowarzyszeniem ,,re – EWOLUCJA”, które realizowało projekt dotowany przez organizację pozarządową PNWM. Obu organizacjom bardzo dziękujemy 🙂