W zeszły poniedziałek mieliśmy przyjemność być częścią cudownej inicjatywy. Spacer po mieście poświęcony drzewom zachęcił wielu Ostrowian do uczestnictwa, mimo padającego nieustannie tego dnia deszczu 😊🌧☔️💦🌳. Celem spaceru była edukacja społeczna w zakresie świadomości związanej z ekologią. Spacerowiczami byli między innymi uczniowie Szkoły Kwitnącej Myśli oraz Szkoły Podstawowej nr 7. Dołączyli do nas również wolontariusze budujący szałas w ogrodzie SKM 😉 . Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych informacji na temat poszczególnych gatunków drzew. Pozostawiliśmy po sobie tabliczki z opisami podkreślającymi dobroczynne działanie tych organizmów. Tabliczki zostały wykonane przez naszych podopiecznych oraz pracownię „Dzika Śliwka” podczas warsztatów ekologiczno-plastycznych, poświęconych drzewom 🌲🌳

Prowadząca spacer: Karolina Psikus
Organizatorzy: „re-EWOLUCJA”, „Czas dla dzieci”
Zadania realizowane są w ramach Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2020
Zdjęcia autorstwa: Remigiusz Jurek