DZIEŃ ZIEMI🌍 – pod tym hasłem minął nam miniony weekend i dlatego obfitował w ważne dla nas działania. Oprócz zbierania śmieci (o czym pisaliśmy w poprzednim poście) uczestniczyliśmy też w akcji „Ziemia to nasz dom!” organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury🌲🏠🌳Bardzo dziękujemy za zaproszenie.🤝 Jeden z naszych uczniów aktywnie uczestniczył w zabawach sportowych – szczególnie zainteresowały go „piłkarzyki” i tenis stołowy. ⚽️🏓Natomiast uczestnicy naszych czwartkowych zajęć plastycznych odebrali pierwszą nagrodę w konkursie „ZIEMIA TO TWÓJ DOM. JAK CHCESZ GO URZĄDZIĆ?” w kategorii klas 1-3. 🎨Pani dyrektor, jako gość wydarzenia, omówiła, jak wielkim problemem są śmieci zarówno w ujęciu lokalnym, jak i globalnym. 😲 Zatem pamiętajmy:

– ograniczajmy ilość śmieci,

– segregujmy odpady,

– wspierajmy recykling (np. kupując makulaturowy papier toaletowy),

– kupujmy tylko to, co niezbędne, najlepiej bez opakowań itd., itp.

Po prostu RATUJMY ZIEMIĘ RAZEM! 🤜🤛💪 Niech kwitnie tak jak kwiaty w naszej szkole 🥰🌷🌹🌺🌸🌼