Zapraszamy serdecznie rodziców dzieci przedszkolnych i szkolnych do wspólnej dyskusji na tematy związane z wychowywaniem i nauczaniem. Wstęp wolny.

To już drugie tego typu spotkanie w projekcie „JAK WYCHOWYWAĆ SZCZĘŚLIWE DZIECKO”.


Plan spotkania:
17.00 – temat: ,,Stres w szkole”
Pierwszą cześć spotkania poprowadzi pani Katarzyna Jackowiak – nauczyciel i dyrektor Szkoły Kwitnącej Myśli. Podzieli się swoimi doświadczeniami z pracy w szkołach publicznych dotyczącymi funkcjonowania dzieci w różnych sytuacjach generujących stres. Razem z rodzicami zastanowi się nad tym, czy można ten stres ograniczyć. Odniesie się do popularnej koncepcji „bezstresowego wychowania”. Zachęci do szukania możliwości samorozwoju.
18.00 – przerwa kawowa.
Rodzice będą mogli swobodnie porozmawiać w kuluarach:).
18.15 – temat: ,,Od stresu do spokoju”.
Drugą część spotkania poprowadzi pani Marlena Łuczak – psycholog i terapeuta. Wesprze nasze rozważania pomysłami na to, jak radzić sobie ze stresem, jak zrozumieć emocje towarzyszące trudnym doświadczeniom, jak wspierać zestresowane dzieci. Omówi niektóre techniki relaksacyjne. Odwoływać będzie się do przykładów poznanych w czasie swojej pracy terapeutycznej. Podążać będzie jednak również za pytaniami i doświadczeniami z życia rodziców obecnych na sali (jeśli włączą się do dyskusji, do czego gorąco zachęcamy!).

ok. 19.00 – zapisy na indywidualne konsultacje z psychologiem (rodzice lub rodzice + dziecko).
Pierwsza wizyta gratisowa dla rodziców uczestniczących w panelu dyskusyjnym.

Wstęp wolny!