Znowu gościliśmy w Muzeum Miasta:) Tym razem przemiła pani Kasia, która oprowadzała nas po aktualnej wystawie, musiała korzystać z podpowiedzi dzieci w niektórych kwestiach. A to dlatego, że była to wystawa klocków LEGO! Nasze dzieci z wielką przyjemnością przyglądały się autorskim projektom stworzonym przez miłośników LEGO zabawy. Można było robić zdjęcia, z czego z upodobaniem korzystała zwłaszcza jedna z naszych uczennic;) Widzieliśmy statek z filmu Star Wars, scenki z Władcy pierścieni , fragmenty rzeczywistych miast, na przykład wieża Eiffla z Paryża.

To jeszcze nie był koniec atrakcji tamtego dnia. Zajrzeliśmy również do Galerii Pędzelek w Młodzieżowym Domu Kultury. Tam z kolei obejrzeliśmy pokonkursową wystawę Cuda na kiju! Były tam dwie prace, które miały związek z naszą szkołą. Otóż jedną z nich – Imprezownia czarownicy – współtworzyły dwie uczennice z naszej szkoły. Dokładnie przyjrzeliśmy się temu cudeńku. Druga z tych prac była częściowo wykonana w naszej szkole – przez uczestników popołudniowych warsztatów plastycznych.

Trzecią atrakcją tamtego dnia była wystawa drzeworytów w Ostrowskim Centrum Kultury. Tam naszym dzieciom najbardziej podobały się drzeworyty wykonane ku pamięci Krzysztofa Komedy, kompozytora, który przez jakiś czas mieszkał  Ostrowie.