Nadrabiania zaległości informacyjnych ciąg dalszy😆
Otóż we wrześniu Szkoła Kwitnącej Myśli od samego początku miesiąca tętniła swoim spokojnym życiem🌺
Rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w dość licznym gronie, bo mamy już kilkanaścioro uczniów! Przy okazji tego dnia otwarliśmy nową ,,ogrodową salę lekcyjną”. Najpierw posłużyła nam tego dnia jako aula, a potem jako pracownia plastyczna. W kolejnych dniach i tygodniach ta wiata (bez ścian) była po prostu klasą zewnętrzną. 🍀🌳🎄
1 września obchodziliśmy również pierwszą rocznicę powstania naszej szkoły🤩 Z tej okazji były życzenia, prezenty i kwiaty💐Był też poważne rozmowy rodziców i oglądanie nagrania z zakończenia poprzedniego roku szkolnego🧐
A potem we wrześniu również uczestniczyliśmy w SPRZĄTANIU ŚWIATA!!! Udaliśmy się do pobliskiego kawałka lasu i zebraliśmy…mnóóóóstwo okropnych śmieci😝 Szczęśliwi byliśmy jednak z powodu efektów naszej pracy – oczyściliśmy bowiem pięknie choć jeden kawałek naszej kochanej ZIEMI😁 To działanie było wpisane w projekt ,,CZYSTE POWIETRZE – NASZE ZDROWIE” (realizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem ,,re – EWOLUCJA”, Stowarzyszeniem ,,Czas dla dzieci” ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Pracownią ,,Dzika Śliwka” w ramach konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2020).
Jego zwieńczeniem była konferencja ,,Walczmy ze smogiem”, która odbyła się dnia 23 września w Forum Synagoga. Uczestniczyli w tym wydarzeniu wszyscy członkowie naszej społeczności szkolnej: uczniowie, nauczyciele i rodzice. To było bardzo poważne wydarzenie, ale na koniec zaśpiewaliśmy sobie spontanicznie naszą ulubiona ostatnio piosenkę, żeby z radością i w podskokach wracać do szkoły 🙂