Być jak Ignacy to jeden z programów, w których w tym roku uczestniczyliśmy. 🤓 Realizacja lekcji proponowanych przez specjalistów z różnych dziedzin wiedzy miała miejsce głównie na naszych zajęciach dodatkowych „Naukowy zawrót głowy”. 🧐Przeprowadzaliśmy wtedy rozmaite doświadczenia🧪🫗🌡, eksperymentowaliśmy również według własnych pomysłów 🍵🍶🥣🧂i przede wszystkim świetnie się przy tym bawiliśmy.🤩 Dzieci są zachwycone, kiedy mogą pogrzebać palcami w różnych mieszaninach, pooglądać dziwne zachowania zwykłych substancji, poobserwować, co dzieje się z przedmiotami w specjalnie przygotowanych warunkach.🔬🔭⚗️🪠 W tym tygodniu na przykład badaliśmy różne siły wokół nas działające (tarcia, przyciągania, ciśnienie, oddziaływanie międzycząsteczkowe) i zastanawialiśmy się nad istotą handlu💵, dzięki czemu poznaliśmy metodę barteru i nowe kryptowaluty! 💸A to wszystko z uczniami klas 1-4😊 Ach, jak wspaniale się z nimi pracuje…