Ciagłe aktualizowanie wiedzy jest konieczne dla utrzymania najwyższego poziomu nauczania. Dlatego też Szkoła Kwitnącej Myśli regularnie wysyła swoich pedagogów na szkolenia. W ostatni weekend nasza ekipa nauczycielek pojechała na szkolenie Montessori do Gdańska.

Był to bardzo intensywny czas spędzony na warsztatach, wykładach, poznawaniu pomocy dydaktycznych. Łącznie nasze Panie spędziły 16 godzin poszerzajac swoją wiedzę w zakresie metody Montessori.
Dodatkowo udało im się zwiedzić niesamowitą leśną szkołę oraz przedszkole w Gdyni – Leśna Szkoła i Przedszkole Montessori. Był to czas pełen doświadczeń i inspiracji, które posłużą nam do planowania przyszłych zajęć.

Edukacja leśna z ćwiczeniami w terenie zrobiła na nas ogromne wrażenie. Mielismy szansę zobaczyć na własne oczy jak dobrze nasi uczniowie mogą uczyć się w terenie. W Szkole Kwitnącej Myśli już teraz prowadzimy takie zajęcia. Pozostaje tylko, wykorzystując nowo zdobytą wiedzę, rozszerzyć i udoskonalić nasz program. Jest to nieskończony proces, który pozwala nam nieustannie piąć się w górę na drodze ewolucji szkolnictwa.