Wiecie z pewnością, że takie działania mają miejsce w całej Polsce. 📚 A może i na całym świecie!? 🌏 🤔 W każdym razie – w naszej szkole na pewno! 😃 Uczniom pierwszych klas wręczaliśmy w minionym semestrze specjalne książki zachęcające również rodziców do wspólnego czytania z ich pociechami. 📔📖 Były to wyprawki czytelnicze związane z kampanią „Mała książka – wielki człowiek”. 👩‍🎓 Od stycznia zachęcamy też nasze dzieci do czytania wpisując ich działanie w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. 👨‍🎓 Są to jednak tylko dodatki do tego, co nasi nauczyciele robią każdego tygodnia. 👩‍🏫 Po prostu po przerwie śniadaniowej siadamy wszyscy na podłodze w naszej przytulnej bibliotece i wspólnie czytamy… książki oczywiście. 📖 W ten sposób mamy pewność, że nasi uczniowie nabierają nawyku czytania – ot tak. 👦👩👩‍🦱