W zdrowym ciele zdrowy duch
Ruch
Czy wiecie, że ruch reguluje nastrój, logiczne myślenie i szybkość reakcji? Ponadto pomaga w problemach ze zdolnościami poznawczymi, koncentracją czy pamięcią. Dlaczego się tak dzieje? Chemia mózgu jest bardzo skomplikowana. Zapraszamy do przeczytania artykułu, który znajdziecie na dole postu. W dużym skrócie aktywność fizyczna zwiększa ekspresję czynnika BDNF, który jest kluczowym składnikiem zapewniającym prawidłowe funkcjonowanie mózgu i regulującym procesy tam zachodzące. Wiemy też, że podczas ćwiczeń, zwłaszcza na świeżym powietrzu, mózg się dotlenia oraz wydziela się w nim serotonina. Dzięki temu procesy w nim zachodzące stają się efektywniejsze.
Naszą główną pomocą naukową w tej dziedzinie jest natura . Staramy się, aby uczniowie wychodzili na świeże powietrze jak najczęściej. Wszelkie zajęcia ruchowe prowadzimy w ogrodzie, kiedy pogoda jest sprzyjająca, na trawę wynosimy też książki, podręczniki i inne pomoce.
Posiadamy zestaw piłek, paletek do gier 2-osobowych, przyrządy do ćwiczeń równowagi, różnego rodzaju zabawki. Największą popularnością wśród dzieci cieszą się kolorowe liny. Już koło, ,,narysowane” za pomocą sznurka, może stworzyć cały nowy świat, w którym tyle może się zdarzyć!