Język angielski. „If you’re happy and you know it, clap your hands…”
Ponieważ w obecnych czasach kultury globalnej, znajomość języków obcych jest absolutnie konieczna dla człowieka sukcesu, przykładamy szczególną wagę do tego zagadnienia. W Szkole Kwitnącej myśli skupiamy się na języku angielskim. Jest on obecnie najczęściej używanym językiem na całym świecie. Jest językiem oficjalnym w 54 krajach, ale przede wszystkim stał się globalnym, uniwersalnym sposobem komunikacji, językiem międzynarodowym! Co 20 osoba na świecie jest native speakerem, natomiast tych, którzy się go nauczyli jest 3 razy więcej.
Posiadamy szeroki zestaw podręczników do nauki angielskiego oraz słowników. Na półkach można znaleźć proste angielskie książeczki dla dzieci lub trudniejsze pozycje z tłumaczeniem na język polski. Posiadamy zestaw dodatkowych materiałów takich jak plansze, gry, fiszki oraz na bieżąco przygotowujemy pomoce naukowe, odpowiadające poziomowi prezentowanemu przez naszych uczniów. Mamy również do zaoferowania słowniki, programy, książki w wielu innych językach świata, jeśli któregoś z naszych podopiecznych interesowałoby samokształcenie w tym kierunku . Służymy też pomocą w znalezieniu zajęć dodatkowych.