Przyszedł czas na nauki ścisłe.
Ponieważ szkoła otwarła dotychczas klasy 1-3, nauki ścisłe włączone są w nauczanie zintegrowane. Jesteśmy jednak gotowi na otwarcie wyższych klas. Nasza biblioteka oferuje wielo-woluminowe edycje encyklopedii powszechnej. Dzieci znajdą tam również przepięknie ilustrowane atlasy oraz inne naukowe pozycje, do których mogą sięgać w każdej chwili.
Tak jak wspominaliśmy w poprzednich postach, staramy się wspierać naukę naszych podopiecznych wielopoziomowo. Albert Einstein jest powszechnie znanym przykładem człowieka, który swymi kontrowersyjnymi poglądami zwrócił uwagę świata na rolę jaką odgrywa muzyka, sztuka, wyobraźnia na drodze do geniuszu.
Wszelkiego rodzaju zajęcia artystyczne, a szczególnie muzyczne , o których opowiemy w najbliższych dniach, mają za zadanie tworzyć połączenia między półkulami mózgu, które są kluczowe dla rozwijania wyższej inteligencji, a tym samym rozumienia skomplikowanych zagadnień z dziedziny nauk ścisłych.
Czekamy aż wasze dzieci zasilą nasze szeregi. Stwórzmy razem geniuszy!
„Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie ” A. Einstein