W czasie tegorocznych ferii zimowych po raz kolejny zorganizowaliśmy w naszej szkole półkolonie. Pierwszy dzień – 11 stycznia (już 2021!)  –  spędziliśmy plastycznie oraz w dużej mierze na świeżym powietrzu. Najpierw rozruszaliśmy nasze dłonie w glinie przygotowując negatyw płaskorzeźby. Następnie zalaliśmy formę gipsem. W czasie tężenia naszego pozytywu płaskorzeźby udaliśmy się na dwór. Dzieci podziwiały kryształy wytworzone przez zimno- tafle lodu, które układają się w maleńkie choineczki- cuda! Uświadczyliśmy także niewielkiej ilości śniegu (ktoś tam się skrzętnie zakradał i z daszku zewnętrznej klasy sypał go na uczniów ku ich uciesze). Zorganizowaliśmy także krótkie wyścigi rzędów- było śmiesznie 🙂
Kiedy wróciliśmy, z wielką ciekawością rozebraliśmy z gliny nasze gipsowe odlewy- okazały się miłym zaskoczeniem.
Po pracowitym i zabawowym dniu wystarczyło czasu na jeszcze trochę zabawy! Dzieci udały się do pobliskiej zieleni i tam odbyła się bitwa na śnieżki: dzieci kontra pani dyrektor! Po powrocie wszyscy zdążyli jeszcze pogłaskać szkolnego milusińskiego – kota, który zwie się Sfinks oraz uwiecznić na fotografiach dzisiejsze dzieła wraz z ich autorami.

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osobaMoże być zdjęciem przedstawiającym dziecko i siedziBrak dostępnego opisu zdjęcia.Brak dostępnego opisu zdjęcia.Brak dostępnego opisu zdjęcia.Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i ludzie stojąMoże być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, dziecko, stoi i odzież wierzchniaMoże być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi, odzież wierzchnia i śniegMoże być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, dziecko, ludzie stoją i odzież wierzchniaMoże być zdjęciem przedstawiającym dziecko i stoiMoże być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i stoiMoże być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba