Czas na relację z WYCIECZKI DO KARPACZA. ⛰ Ogólnie…było super! 👍Wśród uczestników byli nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także rodzice – prawie cała społeczność szkolna. 👩‍👩‍👦‍👦👩‍👧👩‍👦👨‍👨‍👦‍👦 Głównymi celami naszego wyjazdu było oczywiście napawanie się pięknymi widokami, wdychanie świeżego powietrza i zdobycie Śnieżki. 🌄 Warto zaznaczyć, że udało się to zrealizować wszystkim dzieciom, nawet pierwszoklasistom! Ponadto jednak w ramach tzw. zielonej szkoły przeprowadziliśmy badania naukowe w trzech grupach skoncentrowanych na trzech różnych tematach. 📷📹🔬 Dzięki temu wiemy teraz więcej o roślinach 🌿☘️, zwierzętach 🦌🪰i elementach krajobrazu w Karkonoszach. 🏞 Efekty pracy zaprezentują dzieci w piątek przed rozdaniem świadectw. Tak! Tak! Trwają już przygotowania wokół prezentacji. ⏳

W Karpaczu starczyło nam oczywiście czasu na to, aby się trochę wyszaleć🏃‍♀️🤸🏃, wybrać na lody 🍦 albo na pączki 🍩, pośpiewać przy ognisku 🔥itp. Aha! Przybył do nas pewien PAN PODRÓŻNIK – Przewodnik Sudecki Artur Wójcik, który opowiedział nam o swoich wysokogórskich doświadczeniach i pokazał wiele niesamowitych zdjęć. 🏔🗻⛺️ Rozmowa z nim była niezwykle ciekawa. A teraz popatrzcie na zdjęcia…

Przypominamy przy okazji, że nabór do naszej mikroszkoły podstawowej nadal trwa. ⏳Nasze alternatywne nauczanie opiera się na bardzo zindywidualizowanym podejściu do każdego ucznia w trosce o rozwój jego zainteresować i szeroko pojętą uczuciowość. 🥰 Jesteśmy sympatykami norweskiej edukacji. Co więcej, realizujemy podobne założenia na co dzień – pracujemy jak najczęściej na zewnątrz budynku🌲🌳, bez zadań domowych, bez ocen, bez dzwonków i najczęściej bez podręczników. I…wierzcie nam – TO DZIAŁA. 🌼🌷🌹